Во дербито од Д групата Данска ја победи Русија со 31:28 и остана во игра за првата позиција.

Резултати од 4.коло Ц група: Египет - Шведска 25:25, Исланд - Чешка 25:36, Алжир - Франција 26:32.

Табела: Шведска 7, Франција 7, Египет 5, Исланд 3, Чешка 2, Алжир 0.

Резултати од 4.коло Д група: Германија - Аргентина 28:23, Русија - Данска 28:31, Полска - Саудиска Арабија 32:13.

Табела: Германија 7, Данска 6, Полска 6, Аргентина 3, Русија 2, Саудиска Арабија 0.

Во овие две групи денеска е слободен ден, а се игра 5.коло во групите А и Б.

Датум на објава: петок, 23 јануари 2015 во 09:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар