Во петтиот решавачки натпревар од четвртфиналната серија, синоќа во Атина, Олимпијакос со 82:72 го совлада Анадолу Ефес и со вкупни 3-2 во победи се избори за „Фајнл фор“. Антиќ имаше учинок од пет поени и шест скокови. Првата пречка во одбраната на титулата за тимот на Антиќ ќе биде ЦСКА Москва.

Во другото полуфинале ќе играат шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона. Завршниот турнир ќе се игра во Лондон од 10 до 12 мај.

Датум на објава: сабота, 27 април 2013 во 10:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар