Селекторот Вујадин Станојковиќ за овој дуел повика 20 фудбалери.

Голмани: Христијан Стевковски и Благојче Иванов.

Одбрана:Андреј Кировски, Антонио Митрев, Бојан Илиевски, Мерис Факиќ, Тодор Тодоровски.

Среден ред: Христијан Делевски, Васко Трајков, Марио Наумоски, Елмаз Елиф, Михаил Маневски, Енис Фазлагиќ и Алтин Сефо.

Напад: Христијан Трапановски, Бобан Здравевски, Јани Атанасов, Филип Таневски, Филип Јовановски, Мена Аздрен.

- Со двата натпревари против Србија бројката на контролни натпревари која ја имаме во изминатиот период ќе изнесува четиринаесет. Тоа значи дека влегуваме во фаза кога мораме да го имаме речиси финалниот состав на тимот што ќе биде носител на натпреварите во предквалификациите, идниот месец ќе ги дознаеме и противниците во групата. Во Стара Пазова нашата цел е да направиме увид во моменталната форма на повиканите играчи, во составот има и неколкумина нови имиња, да видиме на терен на кое квалитативно ниво сме во овој период и колку можеме да се спротивставиме на силната репрезентација на Србија, изјави селекторот Станојковиќ.

Датум на објава: вторник, 18 ноември 2014 во 15:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар