Нерешено заврши и дербито на тетовскиот регион меѓу Шкендија и ренова.

Постигнати се следниве резултати: Напредок – Тетекс 0:0 и Шкендија – Ренова 1:1.

Вечерва од 19 часот и 30 минути на Арената „Филип Втори“ во Скопје се игра вечното дерби на македонскиот фудбал Вардар – Пелистер.

За утре се закажани натпреварите: Металург – Силекс, Работнички – Брегалница и Турново – Дрита.

Табела: Вардар 46 бодови, Турново 44, Металург 44,  Напредок 37, Работнички 36, Шкендија 36, Ренова 35, Брегалница 29, Дрита 27, Пелистер 26, Тетекс 20 и Силекс 19.

Датум на објава: сабота, 13 април 2013 во 19:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар