33-годишниот Камерунец го одработи едногодишниот договор со Челзи. Изминатата сезона на 35 натпревари постигна 12 голови.

Поради повреда Ето не играше на Мундијалот во Бразил.

Од Челзи потврдија дека покрај Ето, од „Стемфорд Бриџ“ си одат уште и Ешли Кол и голманот Хиларио.

Датум на објава: вторник, 01 јули 2014 во 13:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар