На нашиот претставник му е потребна поддршка во решавачкиот натпревар за шестата позиција во регионалното друштво, место кое обезбедува учество во елитниот Еврокуп.

Овој меч воеедно ќе биде и последниот натпревар на капитенот Тодор Гечевсаки во силната АБА лига.

Македонскиот кошаркарски шампион ги повикува своите симпатизери да дојдат во што поголем број и да му помогнат на клубот во освојување на шестата позиција на табелата која води во ЕвроКупот наредната сезона.

Датум на објава: вторник, 25 март 2014 во 15:07
Крсте Галевски

коментари

остави коментар