Оклахома Сити пред своите навивачи по продолжение славеше над Вашингтон со 106:105. Кевин Дурант уфрли 33 поени со 13 скокови, а неговата екипа се врати од негатива од 12 поена во последната четвртина.

Победа дома постигна и Феникс против Њу Орлаеанс 101:94.

Убедливи на гостувањето беа кошаркарите на Сан Антонио, кои по ланските два пораза од Њујорк истиот ривал го победија на негов терен со 120:89, а Дени Грин со 24 поени беше најефикасен.

Пораз пред своите навивачи претрпеа и кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс од Минесота – 90:113.

Вечерва се играат девет натпревари, а Атланта на нашиот Перо Антиќ гостува кај Шарлот.

На другите натпревари двојките се: Индијана - Мемфис, Филаделфија - Сан Антонио, Бостон - Орландо, Чикаго - Кливленд, Хјустон - Торонто, Јута - Денвер, Портланд - Детроит и ЛА Клиперс - Минесота. 

Датум на објава: понеделник, 11 ноември 2013 во 12:56
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар