И двете екипи имаат по 4 бодови со биланс од една победа, еден нерешен резултат и два пораза. Почетокот на дуелот во Удине е во 20 часот и 45 минути.

За утре се закажани средбите: Болоња - Милан, Киево - Јувентус, Лацио - Катанија, Ливорно - Каљари, Наполи - Сасуоло, Парма - Аталанта, Сампдорија - Рома и Торино - Верона.

Последниот натпревар од овој круг во Серија А е Интер - Фиорентина и ќе се игра во четврток.

Табела: Рома 12 бода, Наполи 12, Интер 10, Фиорентина 10, Јувентус 10,...

Датум на објава: вторник, 24 септември 2013 во 09:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар