Како што потсети МИА, денеска се играат натпреварите: Тулуз - Олимпик Марсеј, Ајачио - Евиан, Генгамп - Бастија, Монпеље - Ремс, Нант - Сошо и Валенсиен - Сент Етиен.

Овој круг од Француското фудбалско првенство ќе биде заокружен утре со средбите: Монако - Лориен, Лил - Ница и Олимпик Лион Рен.

Табела: ПСЖ 11 бодови, Монако 10, Олимпик Марсеј 9, Сент Етиен 9, Рен 7, Ремс 7, Лил 7,...

Датум на објава: сабота, 14 септември 2013 во 10:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар