Американецот имаше сили само во првиот сет да му пружи отпор на фаворитот кој во вториот и третиот сет заедно изгуби само три гема.

За Дел Потро ова е втор триумф во главниот град на САД, по победата во 2008 година.

Наградата за победникот изнесуваше скоро 300 илјади долари./МИА

Датум на објава: понеделник, 05 август 2013 во 11:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар