И покрај обвинувањата за кршење на финансискиот фер-плеј, ПСЖ потпиша договорот со новиот спонзор и не престанува финансиски да зајакнува.
Новиот спонзор на „светсците“ е компанија која се занимава со маркетинг и ќе управува со правата на лиценца на ПСЖ во Кина и Хонг Конг.

Договорот е со времетраење од три и пол години. 

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 10:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар