Во полуфиналето ќе се сретнат Црвена ѕвезда - Морнар и Будуќност - Цедевита, а првите натпревари ќе се одржат в недела на 18 март, во Белград и Подгорица.

Натпреварот помеѓу Звезда и Морнар ќе започне во 19 часот, а натпреварот во Подгорица почнува два часа подоцна.

Реваншите се закажани за 25 март во Бар и Загреб, а во евентуалните мајсторки би се играле на 31 март на теренот на Црвена ѕвезда, односно Будуќност.

Финалето на плеј-офот се игра во три победи, а првите две се 9 и 10 април. Следниот е на 12 април, а доколку има потреба за четврти или петти дуел датумите се 13 април и 15 април. 

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 09:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар