Голманот Ина Суслина со двојната интервенција се најде на петтото место. ТОП 5 одбраните од 10. коло на ЛШ може да ги видите овде.

Александра Лакрабер го има третиот најубав гол на колото што може да се погледне на следниот линк.

Во изборот на ЕХФ место во трите ѕвезди обезбеди Андреа Пенезиќ.

Вардар во четвртфиналето ќе игра со Митјиланд. /МИА

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 10:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар