Лукајиќ поради семејни обврски морал итно да замине во својот дом во Србија, а него ќе го менува помошниот тренер Ѓорѓи Кочов.

Дополнителен проблем за МЗТ е отсуството на повредениот Бојан Трајковски, а Џордон Крафорд и Алексеј Нешовиќ немаат право на настап.
Во меѓувреме од таборот на „штрковите“ замина и бугарскиот интернационалец Јордан Минчев.

На Кочов на овој натпревар ќе му помагаат и останатите двајца членови на стручниот штаб, Тино Даневски и Никола Велев./МИА

Датум на објава: недела, 11 март 2018 во 16:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар