Шифрин победи со време од 1:49.10 и беше девет стотинки побрза од Венди Холденер.  Трета беше Фрида Хансдотер.

Американката сега има 623 поени пред Холденер во генералниот пласман, додека на второто место во слаломот е Петра Влхова./МИА

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 18:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар