- Тренираме во комплетен состав, тоа значи дека и Иван Чупиќ е со тимот, но дали ќе настапи тоа ќе знаеме во недела. Ова е предноста кога играш на домашен терен, можеш да чекаш до последно пред да донесеш одлука околу составот, рече Гонзалез.

Хрватскиот интернационалец Иван Чупиќ по завршувањето на Европското првенство не играше подолг период поради повреда на коленото.
За Вардар овој натпревар е од исклучително значење бидејќи со победа ќе го освои првото место, односно ќе има директен пласман во четвртфиналето.

Датум на објава: петок, 02 март 2018 во 15:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар