На првиот натпревар на почетокот на февруари во Германија, „црвено-црните“ победија со 38:26.

Тренерот на Вардар, Ирина Дибирова на пресот пред два дена изјави дека добро го познаваат противникот но и дека тимот треба да одигра перфектно за да победи.

Бекот Јованка Радичевиќ додаде дека добрата одбрана треба да ги донесе вардарки до конечна победа и на тој начин да се осигура првото место во групата.

Шампионот на Германија доаѓа во Скопје во добро расположение, откако во средата оствари победа во домашното првенство над Олденбург со 29:19, па сигурно нема да биде лесен меч.

Мечот почнува од 19:00 часот. /МИА

Датум на објава: петок, 02 март 2018 во 11:39
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар