Победата за „црвено-црните“ ја донесе Игор Карачиќ, кој погоди во последниот напад за македонскиот тим, а на другата страна Страхиња Милиќ го одбрани ударот на Мраковчиќ за Хрватите и со тоа ги лиши од реми.

Циндриќ и Дибиров со по пет погодоци беа најефикасни кај Вардар, а голманот Страхиња Милиќ запиша 13 одбрани. Кај Загреб, Шушња заврши со пет постигнати гола, а Павлетиќ и Павловиќ додадоа по четири.

Македонскиот шампион по 15 натпревари во СЕХА има 14 победи и само едно реми. До крајот на регуларниот дел од сезоната ќе играат против Динамо Панчево (гости), Нексе (дома) и Војводина (гости)./МИА

Датум на објава: среда, 28 февруари 2018 во 09:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар