Во финалето од „Биг ер“ Тутан направи резултат 174,25 поени по три серии, доволно за најсјајното одличје.

Кајл Мек од Соединетите Американски Држави го освои сребрениот медал со 168,75, додека бронзата е за Британецот Битер Морган со 168 поени.

Интересно е што Британците поставија рекордот на овој начин, откако го освоија својот петти медал во Пјонгчанг, повеќе од било која друга Олимпијада.

Датум на објава: сабота, 24 февруари 2018 во 10:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар