Таа во финалето беше подобра од Германката Селин Јерг.

Медалите во оваа дисциплина на ЗОИ беа доделени и во машка конкуренција.

Нов олимписки шампион е Невил Галмарини од Швајцарија, сребрениот медал е за Ли Сангхо од Кореја, бронзата замина во Словенија кај Јан Косир. 

Датум на објава: сабота, 24 февруари 2018 во 10:00
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар