Тер Морс триумфираше со време од  една минута и 13,56 секунди и воедно постави нов олимпски рекорд.

Трката втора ја заврши светската рекордерка Нао Кодаира од Јапонија, а бронзениот медал го освои нејзината сонародничка Михо Такаги.

За Холандија тоа е петти златен медал на Игрите во Пјонгчанг.

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 15:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар