Претходно денеска ОАР (олимписките спортисти на Русија) ја победија со 8:4 Норвешка. Со тоа Лоус и Морис ги заслужија вторите олимписки титули, откако освоија такви во двете основни дисциплини во 2014-та и 2010-та.

Лоус и Морис доминираа целосно во финалето и ги освоија златните медали, иако немаа играно заедно пред канадските квалификации за Олимписките игри.

Пласман на турнирот во карлинг за мешани тимови:

1. Канада
2. Швајцарија
3. ОАР.

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 16:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар