Далмаер денеска триумфираше и во потера на десет километри, а во саботата стигна до првото злато во кариерата во спринт на 7,5 километри.

Натпреварувачката од Словачка, Анастасија Кузмина заврши како втора, а Анаис Бескон од Франција мораше да се задоволи само со бронза.

Далмаер ја потврди доминацијата на Германците во бијатлон на игрите во Пјонгчан, откако и Арнд Пајфер го освои златото во спринт во машка конкуренција. /МИА

Датум на објава: понеделник, 12 февруари 2018 во 16:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар