Сребренито медал го освои Лори Блуан од Канада, додека трето пласирана и носителка на бронзениот медал е Ени Рукајарави од Финска.
И во оваа дисциплина силниот ветар им правеше многу проблеми на натпреварувачките, а неколку од нив паднаа и не го завршија натпреварувањето. 

Датум на објава: понеделник, 12 февруари 2018 во 09:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар