Талески имаше стопроцентна реализација при што постигна четири гола од четири обиди, како и три асистенции, а Рајн Некар триумфираше со убедливи 38:17.

„Лавовите“ натпреварот го решија уште во првите 15 минути, откако направија фантастична серија од 14:0,  а на паузата се заминаа со плус 19 (23:4).

До крајот само рутински го потврдија триумфот со кој се зацврстуваат на лидерската позиција на табелата во Бундеслигата. 

Датум на објава: петок, 09 февруари 2018 во 08:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар