- Во образложението на одлуката стои дека клубот е парично казнет поради уфрлање на безопасни предмети на теренот, соопштија од белградскиот клуб.

Навивачите на Партизан пред почетокот на натпреварот со Мега фрлаа ленти со хартија кон теренот, на кој „црно-белите“ победија со резултат од 89:73./MИА

Датум на објава: четврток, 08 февруари 2018 во 20:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар