На ЗОИ во Русија, Германија освои 19 медали, најмалку по обединувањето на Источна и Западна Германија во 1990 година.

- Сигурно имаме оптимизам од претставувањето на одредени наши спортисти во зимската сезона досега, но ќе има и разочарувања. Очекувањата ни се барем да го повториме резултатот од Сочи, но се надеваме на повеќе.

Зимските олимписки игри во Кореја ќе се одржат од 9 до 25 февруари./МИА

Датум на објава: петок, 02 февруари 2018 во 17:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар