За Федерер ова е 14. полуфинале на АО.

Швајцарецот во полуфиналната фаза ќе се сретне со Хијон Чунг од Јужна Кореја.

Во второто полуфинале ќе играат хрватскиот тенисер Марин Чилиќ и Британецот Кајл Едмунд. 

Датум на објава: среда, 24 јануари 2018 во 12:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар