Халеп славеше во два сета, 6:3 и 6:2 за еден час и 13 минути игра.

Претходно во текот на ноќта, Германката Анџелик Кербер исто така лесно со 2-0 ја победи Медисон Киз и се пласира во полуфиналето.

Првиот полуфинален пар на турнирот во Мелбурн го сочинуваат втората носителка Каролине Вознијацки (Данска) и Елис Мертенс (Белгија).

Датум на објава: среда, 24 јануари 2018 во 09:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар