-Да се изгуби со голема разлика, а да не се каже дека си премногу разочаран, мислам дека говорам искрено. Ѕвезда е сепак тим кој игра и во Евролигата. Ние сме се уште во фаза на прифаќање на некои работи, филозофија и останато. Има подобрување во одбраната, ама нападот уште ни е проблем, посебно кога противникот е агресивен. Немаме течност во нападите, навремени додавања,.... Од друга страна и ростерот ни е скратен, ама полека растеме и очекувам подобри резултати, изјави Лукајиќ на прес-конференцијата по синоќешниот пораз од Црвена ѕвезда.

АБА шампионот го победи МЗТ Скопје Аеродром со 92:58. /МИА

коментари

остави коментар