Со исклучок на првиот период, кој заврши со минимална предност на гостите - 21:18, во другите четвртини „црвено-белите“ беа резултатски подобри и постојано ја зголемуваа предноста.

Најефикасен на дуелот беше Огњен Добриќ од Црвена Звезда со 23 поени, додека кај МЗТ Скопје најмногу поени постигна Андреј Маслинко - 15.

Следниот натпревар МЗТ Скопје го игра на гости кај Мега на 30 јануари. 

Датум на објава: понеделник, 22 јануари 2018 во 21:02
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар