Во НБА често се организираат наградни игри за публиката, а овој дуел во Лос Анџелес вечно ќе го памети среќниот гледач кој случајно беше избран да шутира од пола терен.

Лејкерси го победија Њујорк со 127:107.

Датум на објава: понеделник, 22 јануари 2018 во 10:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар