Некаде на половина од втората четвртина, кошаркарот на Орландо, Арон Афлало, со тупаници му се нафрли на српскиот интернационалец Немања Бјелица кој го „одби“ нападот и беше поприсебен.

Веднаш притрчаа судиите и другите играчи и успеаја да спречат поголем инцидент.

Натпреварот заврши со победа на Орландо 108:102. 

Датум на објава: среда, 17 јануари 2018 во 09:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар