Помеѓу 11-те најдобри, од Реал се: Кристијано Роналдо, Серхио Рамос, Тони Крос, Лука Модриќ и Марсело, само Лионел Меси е избран од Барселона, а место си обезбедија и Џанлуиџи Буфон и Џорџо Кјелини (Јувентус), Дани Алвеш (ПСЖ), Кевин Де Бруин (Манчестер Сити) и Еден Азар (Челзи).
Во анкетата учествуваа 798.149 посетители на оваа страница кои избираа тим. Интересно, 73,7 проценти, или 558.495 доби Рамос. Роналдо освои 55,7 отсто од гласовите, или 444.430 гласови, а Меси 59,8 отсто или 477.036 гласови. 

Датум на објава: четврток, 11 јануари 2018 во 13:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар