За Рондо ова беше личен рекорд во број на додавања, а воедно и нов клупски рекорд. Досегашниот го држеше Крис Пол со 22 додавања.

Рондо стана и првиот кошаркар во НБА лигата по Џејсон Кид од 1996 година, со 25 или повеќе асистенции на еден натпревар. 

Датум на објава: четврток, 28 декември 2017 во 08:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар