Таа на 30 декември ќе одигра меч против Остапенко во првото женско издание на демонстративниот турнир во Абу Даби.
36-годишната Американка не играше од крајот на јануари минатата година, кога ја освои својата 23. титула Грен слем во Австралија, а потоа привремено се повлече поради мајчинство.
- Возбуден сум и чест ми е да што се враќам на теренот и ќе бидам дел од првиот женски меч на овој турнир, изјави Вилијамс. 

Датум на објава: понеделник, 25 декември 2017 во 12:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар