Поентерскиот учинок на Јокиќ беше надополнет со девет скокови, четири асистенции, по една блокада, украдена и две изгубени топки за 37 минути на теренот, но и еден удар со лакот во главата на Дрејмон Грин кој падна на паркетот.

За Денвер Нагетс ова беше 18 победа оваа сезона во НБА лигата, додека Голден Стејт загуби по седми пат. /МИА

Датум на објава: недела, 24 декември 2017 во 09:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар