„Кавси“ ноќеска на домашен терен, потешко од очекуваното, ја совладаа екипата на Чикаго со 115-112. Повторно Леброн Џејмс беше предводник на својот тим со 34 поени, а му недостасуваше само еден скок (9) да оствари дабл-дабл учинок.Сепак, Кливленд останува на третата позиција во Источната конференција во која и натаму лидер е Бостон, кој ноќеска загуби на гостувањето кај Њујорк со 102-93, додека второпласираниот тим Торонто предводен од Демар ДеРозен со 45 поени ја победи Филаделфија со 114-109.На преостанатите две средби, победи остварија домашните тимови. Феникс минимално со 97-95 го победи Мемфис, а Јута беше подобра од Сан Антонио со 100-89. 

Датум на објава: петок, 22 декември 2017 во 10:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар