Во победничкиот тим се истакна К Кузма со 38 поени, при тоа оствари седум скока и четири асистенции.

За Лејкерс ова беше 11. победа во 29. натпревар, додека Хјустон е лидер во Западната конференција од НБА лигата со 25 победи и само пет порази. 

Датум на објава: четврток, 21 декември 2017 во 09:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар