Вестбрук натпреварот го заврши со 38 поени, шест асистенции и девет скокови.

Оклахома по овој триумф дојде до 50 процентен ефект (15 победи – 15 порази), додека Денвер е на биланс 16-14. 

Датум на објава: вторник, 19 декември 2017 во 09:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар