Тоа за Голден Стејт е осма победа во серија и само Хјустон има подолга низа триумфи - 11. Најдобар поединец на дуелот беше Кевин Дјурант со 36 поени и 11 скокови.

На ноќешните дуели за одбележување е триумфот на Детроит над Атланта со 105:91 и со тоа „клиповите“ ја прекинаа серијата од седум порази по ред.

Триумф ноќеска оствари и Кливленд, кој со 121:112 славеше над Лос Анџелес Лејкерс. „Трипл-дабл“ постигна Леброн Џејмс (25 поени, 12 скока и 12 асистенции).

Резултати на другите два натпревара: Бруклин - Њујорк 104:111 и Минесота - Сакраменто 119:96. /МИА

Датум на објава: петок, 15 декември 2017 во 11:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар