Давор Петровски во 1.група во дисциплината 100 метри пеперутка го освои седмото место со време 57.17 секунди и го освои 57.место во конкуренција на 58 пливачи. Тој беше пријавен со резултат – 56.73 секунди.
Настап во квалификациите на 100 метри грбно имаше Миа Крстевска, која заврши последна (50.место) со време 1:05.75 минута, а беше пријавена со време 1:04.50 минута.
Утре во квалификациите настап ќе има само Ана Јаневска во две трки: 50 метри пеперутка и 100 метри слободно./МИА

Датум на објава: среда, 13 декември 2017 во 17:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар