Првиот е реализирани девет тројки за само 12 минути, но и покрај тоа четвртината заврши нерешено 31:31.

Вториот рекорд Кавалирс го поставија во втората четвртина со следниот прецизен шут за три поени со што стигнаа до 17 врзани натпревари на кои постигнале најмалку десет тројки.

Најдобар играч на натпреварот беше Леброн Џејмс со дабл-дабл учинок од 25 поени и 17 асистенции и при тоа му фалеа само уште три скока за да стигне до трипл-дабл. 

Датум на објава: среда, 13 декември 2017 во 10:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар