Португалецот синоќа погоди во 12. минута на натпреварот со Борусија Дортмунд во последното (6. коло) од ЛШ и се запиша во историјата на елитното натпреварување.

Роналдо групната фаза ја завршува со девет погодоци и е убедливо прв на листата на стрелците.

Реал Мадрид победи со 3:2 но недоволно за првото место во групата каде се најде Тотенхем. Овие две екипи одат во осминафиналето, а Борусија Ќе игра во Лига Европа. 

Датум на објава: четврток, 07 декември 2017 во 08:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар