Ноќеска Оклахома Сити Тандер ја победи Јута Џез со 100:94, најмногу по заслуга на Вестрбук кој средбата ја заврши со троен ефект - 34 поени, 14 асистенции и 13 скокови.

Во гостинската екипа се истакна Донован Мичел со 31 поен.

За Јута ова беше прв пораз по серија од победничката низа која траеше шест натпревари. 

Датум на објава: среда, 06 декември 2017 во 10:35
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар