Кавалирс ноќеска во „Јунајтед Центар“ во Чикаго победија со 113:91.

Кевин Лав и Двејн Вејд уфрлија по 24 поени, Леброн Џејмс застана на 23. Тројцата заедно имаа 26 скока и беа најзаслужни за триумфот на гостите.
Кај домаќините се истакна Крис Дан со 15 поени.

За Кливленд ова беше 17 победа по што се искачи на второто место во Источната конференција. Чикаго и натаму е најслабиот тим во лигата со само три победи и дури 19 порази. 

Датум на објава: вторник, 05 декември 2017 во 09:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар