Во истата група со ЖРК Вардар и со Мец, се уште и екипите на: Будуќност, Битигхајм, Турингер и ФТЦ. Првопласираните четири екипи од групата ќе продолжат во четвртфинале во кое ќе вкрстува со првите четири екипи од втората група.
Според планот, мечевите од оваа фаза треба да завршат на 10 март и тоа со гостување кај Будуќност во Подгорица.

Распоред на натпревари на ЖРК Вардар.
1 коло- 27.01.2018 Вардар - Мец (17,30 ч.)
2 коло - 04.02.2018 Битигхајм - Вардар (17 ч.)
3 коло - 10.02.2018 Вардар - Будуќност (17,30 ч.)
4 коло - 25.02.2018 Мец - Вардар (15 ч.)
5 коло - 02.03.2018 Вардар - Битигхајм (19 ч.)
6 коло - 10.03.2018 Будуќност - Вардар (19,30)

Вардарки главната фаза ќе ја старуваат со осум бода, освоено од дуелите во првиот круг, кој го завршија со максимални шест победи.

Датум на објава: понеделник, 04 декември 2017 во 21:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар