Македонската репрезентација во традиционално карате ќе настапи во следниот состав:

Дејан Недев – сениори
Аљоша Недев - сениори
Матеј Ангеловски - сениори
Јадранка Недева – сениори
Огнен Тасевски - младинци
Берта Милевска – јуниори
Мила Саздова –кадети
Јана Милевска – кадети
Антонија Белазелкоска – кадети
Јелена Дробниќ – кадети.

Светскиот обединет шампионат во (традиционално, модерно и контактно) карате се одржува по втор пат, првиот историски обединет светски шампионат се одржа 2015 година во Копер, Словенија.

На Обединетиот светски карате шампионат се очекува да земат учество над 1.000 натпреварувачи од 70 земји. /МИА

Датум на објава: понеделник, 27 ноември 2017 во 10:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар