Хегарти ја изгуби контролата над моторот во опасната кривина на седмиот круг , удри во заштитната ограда и од силината на ударот му падна заштитната кацига, по што се здоби со тешки повреди на главата .

Лекарските тимови веднаш се обиделе да му помогнат , но на пат кон болницата , натпреварувачот починал .

Натпреварот Топган Рејсинг Хионда е веднаш прекинат . Организаторите на трката им изразија сочуство на семејството и на пријателите на загинатиот мотоциклист .

Датум на објава: сабота, 18 ноември 2017 во 19:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар