Бостон лошо ја отвори сезоната со два пораза, но следуваше победничката низа по што има најдобар ефект во досегашниот тек од НБА лигата.

Кајри Ирвинг го предводеше Селтикс до триумфот  со 25 поени, три скока и пет асистенции.

Во тимот од Бруклин, најефективниот беше Џо Харис со 19 поени./МИА

Датум на објава: среда, 15 ноември 2017 во 08:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар